Wywiad z Janem Błachowiczem – Mistrzem KSW w wadze półciężkiej

Wywiad z Janem Błachowiczem – Mistrzem KSW w wadze półciężkiej

2013-05-21

 

Co jest dla sportowca najważniejsze?

Najważniejsze to utrzymać formę – a więc mieć tyle energii i zapału, aby zwycięsko realizować swoje pasje. Jeśli człowiek budzi się rano wypoczęty, to z wielką radością biegnie trenować. Jeśli natomiast poranek wita człowieka bólem głowy – nie ma szans na sport i pokonywanie swoich słabości.

 

Wdech, wydech, wdech … itd. Czy uprawiając sport, zastanawiasz się nad swoim oddechem?

Muszę przyznać, że oddychanie jest podstawą sukcesu. Jeśli ktoś uprawia sport, a nie potrafi dobrze oddychać – nie będzie wiedział, na co go stać. Żeby mieć lepszy wynik, trzeba pracować nad wydolnością swojego organizmu.

 

Dlaczego zdecydowałeś się na operacje przegrody nosa?

Głównie dlatego, że mam świadomość, jak ważne jest zdrowie i zdrowe oddychanie. Trzeba dbać o swój organizm, żeby zdobywać sportowe szczyty. Jeśli uprawia się sport i nie dba o zdrowy styl życia, nie jest to profesjonalne. 

 

Jest Pan mistrzem w swojej sportowej kategorii, czy mógłby Pan przekazać radę dla młodszych kolegów, którzy marzą o takiej karierze?

Trening, trening i jeszcze raz trening ! Trzeba być konsekwentnym i wierzyć, że się uda, a poza tym dbać o zdrowie – jeśli wymaga się od własnego organizmu pokonywania słabości, trzeba też zadbać o odpoczynek, aby nabrać sił i się zregenerować