Gdy problemem jest nos

Zabiegi na chrapanie i bezdech senny

Pacjenci chorzy na bezdech senny skarżą się na poranne bóle głowy i uczucie zmęczenia. Wpływa to na ich koncentrację, wydajność w pracy i zadowolenie z życia. W dodatku nieleczone chrapanie i bezdech mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych lub nasilać objawy już istniejących. Zwiększa się ryzyko chorób serca, nadciśnienia tętniczego a w skrajnych przypadkach nawet udaru mózgu i zawału serca. Z tego względu naszym pacjentom rekomendujemy mało-inwazyjne zabiegi na chrapanie i bezdech senny, które nie tylko poprawią jakość życia, ale również wpłyną pozytywnie na zdrowie całego organizmu. Nie zwlekaj i popraw komfort swojego życia już dzisiaj!

Rodzaje zabiegów na bezdech senny i chrapanie

Istnieje szeroki wybór zabiegów, które eliminują problem chrapania i bezdechu sennego. Dobierane są one indywidualnie do każdego pacjenta na podstawie źródła problemu oraz cech fizycznych. Dlatego warto leczenie powierzyć specjalistom. W Centrum Medycznym MML rekomendujemy naszym pacjentom zabiegi małoinwazyjne i mniej bolesne niż klasyczne operacje chirurgiczne. Dzielimy je, ze względu na występowanie nieprawidłowości anatomicznych, na cztery grupy. Są to zabiegi w obszarze:

  • nosa – septoplastyka, zabiegi wykonywane metodą Celon i koblacji oraz korekcja małżowin nosowych laserem diodowym,
  • języka – korekcja języka metodą Celon i koblacji lub Shaver PK, zabieg REPOSE MIK, zabieg AIRVANCE,
  • podnieniebienie – korekcja podniebienia miękkiego laserem diodowym kontaktowym lub metodą Celon i koblacji, technika Pillar,
  • migdałków podniebiennych – korekcja metodą Celon i koblacji, Shaver PK lub laserem diodowym.

Septoplastyka

Septoplastyka to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z krzywą przegrodą nosową. Takie skrzywienie zaburza prawidłowy przebieg powietrza w czasie oddychania i jest częstą przyczyną chrapania. Septoplastyka polega na korekcji krzywej przegrody nosowej za pomocą nowoczesnych technik endoskopowych. To metoda małoinwazyjna, opierająca się na wykonywaniu małych nacięć, dzięki czemu blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne. To jeden z zabiegów na chrapanie, wykonywany w trybie “chirurgii jednego dnia”, który pozwala na powrót do domu niedługo po wykonanej operacji. Charakteryzuje się szybką rekonwalescencją – pacjent już w 5-7 dobie po zabiegu może powrócić do swoich codziennych zajęć. Bardzo ważne, jeśli trzeba szybko wrócić do obowiązków domowych i służbowych.

Laser diodowy

To innowacyjna i małoinwazyjna metoda, która pozwala na leczenie chrapania i bezdechu sennego spowodowanego przez przerost małżowin nosowych, migdałków, a także przerost i nadmierną wiotkość podniebienia miękkiego. Zabieg jest krótki, w zależności od operowanego obszaru trwa około 25-40 minut. Korekcję laserem diodowym wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może niedługo po zabiegu wrócić do domu. Jest to również metoda bezkrwawa, niewywołująca obrzęków, co pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności.

Plastyka podniebienia miękkiego polega na zastosowaniu wiązki lasera do wytworzenia podłużnych zrostów śródtkankowych, które powodują przesunięcie oraz usztywnienie tkanek poddanych zabiegowi. Korekcja przerośniętych migdałków podniebiennych oraz małżowin nosowych opiera się na redukcji nadmiernej tkanki przy pomocy światła lasera. Według najnowszych badań oraz doświadczenia naszych lekarzy to najbardziej skuteczny zabieg, który gwarantuje satysfakcjonujący i trwały efekt.

Animacje i wideo z zabiegów

W ramach współpracy z firmą Medtronic przedstawiamy animacje z zabiegów.

Zabieg AIRvance
Zabieg AIRvance
Zabieg AIRvance
Zabieg AIRvance