Inne: łokieć

Zrzut ekranu 2015-11-26 o 16.13.27

inne

Staw łokciowy narażony jest na częste urazy sportowe, głównie w sportach takich jak golf czy tenis, gdzie ulega on przeciążeniom.

Kontuzje przeciążeniowe najczęściej dotyczą chrząstki stawu łokciowego. Często zdarzają się również urazy w postaci tzw. łokcia tenisisty czy golfisty. Są to patologie dotykające przyczepów ścięgien mięśni okolicy stawu łokciowego.

Zrzut ekranu 2015-11-26 o 16.13.32

Urazy stawu łokciowego wymagają specjalistycznej konsultacji ortopedycznej i przeprowadzenia dokładnej diagnostyki, Leczenie opiera się głównie na rehabilitacji, a w ciężkich przypadkach niezbędne jest leczenie artroskopowe.

Artroskopia to nowoczesna technika pozwalająca na diagnozowanie i jednoczesne leczenie urazów stawów. Jej ogromną zaletą jest małoinwazyjność – wykonywane są tylko małe nacięcia na skórze, a pacjent szybko powraca do pełnej sprawności. Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu urządzenia zwanego artroskopem, który umożliwia lekarzowi dokładne obejrzenie wnętrza stawu i wykonanie niezbędnych zabiegów.